ŽENY V NOVOM ZÁKONE - Mary Ann Getty-Sullivanová

80-7141-504-9

6,50 €

Dobrá kniha Trnava

Porovnať

Priťahuje nás nádej, ktorou nás ženy z Nového zákona inšpirujú. Dnes sa čoraz viac ozývajú hlasy o potrebe vzorov, o potrebe ľudí, s ktorými sa môžeme stotožniť a ktorých život svedčí o pravde, kráse, dobre, láske. Nie sme schopní skutočne „porozumieť", kým nám to niekto neukáže.

Novozákonné ženy viery, odvahy a vernosti, ako napríklad Mária, Alžbeta, Jana, Lýdia, Féba a iné, nám to ukázali. Nech nám ich príklad dá silu stať sa ľuďmi Písma. Bez nášho ocenenia, pochopenia a napodobňovania ostávajú rozprávania o novozákonných ženách ponorené v hlbinách času. A nám hrozí, že budeme podobní iným kresťanom, ktorí ich slovo považujú za nezmysel a neveria alebo nekonajú podľa ich príkladu.

Ale ak veríme, že ich život je prisľúbením pre nás, oživíme ich príbehy a budeme v ich príbehu pokračovať svojím vlastným príbehom. Potom si uvedomíme prisľúbenie slov, ktoré sú adresované komunite vo Filipách, ktorá sa zhromažďovala v Lýdiinom dome: „Robte to, čo ste sa naučili, prijali, počuli a videli na mne! A Boh pokoja bude s vami. " (Flp 4,9)

Autor: Mary Ann Getty-Sullivanová
Vydavateľ: Dobrá kniha, Trnava
Rok vydania: 2005
Počet strán: 301
Jazyk: slovenský
Vydanie: prvé
Formát: 13,5 x 21 cm
Väzba: viazaná väzba (pevná)
Preklad: Pavol Petrík
Stav: ako nová

Odporúčané produkty

Product successfully added to the product comparison!