DUCHOVNÉ CVIČENIA - Svätý Ignác z Loyoly

80-7141-487-5

7,00 €

Dobrá kniha Trnava

 Edícia EXERCÍCIE

Popis produktu

Produkt už nie je na sklade

Porovnať

"Tieto cvičenia sú veľmi užitočné a prospešné pre veriacich v Krista na duchovnú útechu a na úžitok nielen pre dobrú povesť, ktorá prichádza o nich z mnohých miest, ale aj pre dôkazy širokej verejnosti... Po dôkladnom preskúmaní sme uznali, že sú plné nábožnosti a svätosti, že sú a budú veľmi užitočné a prospešné na povzbudenie a duchovný úžitok veriacich." (pápež Pavol III.)

"Hlavnou starosťou pápežov bolo vždy s najvyššími chválami odporúčať a mocnými podnetmi napomáhať všetko, čo vedie k nábožnosti a k dokonalosti kresťanského života. Medzi rozličnými pomôckami si získali vynikajúce miesto Duchovné cvičenia, ktoré uviedol do Cirkvi akýmsi božským inštinktom sv.Ignác. Hoci z dobroty milosrdného Boha nikdy nechýbali ľudia, ktorí predkladali veriacim v Krista úvahy o nebeských veciach, predsa Ignác svojou knihou, ktorú nazval Duchovné cvičenia, prvý začal používať metódu a ukázal osobitnú cestu k duchovným cvičeniam, ktoré podivne pomáhajú veriacim, aby nenávideli hriech a prispôsobili si život podľa príkladu nášho Pána Ježiša Krista...
Veľká užitočnosť týchto Cvičení bola dokázaná „skúsenosťou troch storočí", ako to potvrdil Náš predchodca blahej pamäti Lev XIII.... Podobné svedectvo vydávajú aj ľudia, čo žiaria asketickou disciplínou a svätými mravmi..." pápež Pius XI.

Autor: Sv. Ignác z Loyoly
Vydavateľ: Dobrá kniha, Trnava
Rok vydania: 2005
Počet strán: 204
Jazyk: slovenský
Vydanie: prvé
Formát: 11,5 x 19 cm
Väzba: viazaná s prebalom
Preklad: Štefan Senčík SJ
Stav: ako nová

Odporúčané produkty

Product successfully added to the product comparison!