MODLITBA A ŽIVOT - Willi Lambert SJ

80-7141-391-7

3,50 € s DPH

Modlitba v ignaciánskej spiritualite

Popis produktu

Varovanie: Posledný produkt na sklade

Porovnať

Často počúvate na adresu kresťanov výčitky, že ináč žijú a ináč hovoria? Máte pocit, že kresťanstvo akoby malo ďaleko od života? Alebo hádam sami takéto čosi vyčítate kresťanom okolo seba? Tieto výhrady môžu byť opodstatnené. Z viacerých dôvodov. Jeden môže byť aj ten, že kresťania nespájajú základný rozmer svojho života viery - modlitbu - s obyčajným životom. Modlitba je jedna vec a život druhá.

Veľký učiteľ duchovného života sv. Ignác z Loyoly postavil široký a pevný most medzi modlitbou a každodenným životom. Postavil ho z materiálov, ktoré ma každý človek k dispozícii - vlastné telo, vôľa, rozum, citový život, Sväté písmo, spomienky, čas, životné prostredie, problémy s rozhodovaním, nezodpovedané otázky, radosť, smútok, pero a papier, obrazotvornosť... Prejsť sa po tomto moste a zvyknúť si používať ho ponúka táto kniha.

Upozornenie: Tento most je veľmi (!) široký. Toľko informácia pre nezasvätených, lebo pre nich je táto kniha. Pre tých, čo vedia, že hlavným duchovným dielom sv. Ignáca Duchovné cvičenia, sa oplatí dodať, že na stránkach tejto knihy nájdu dôkladný pohľad na všetky typy modlitby, ktoré v nich spomína.

Autor: Willi Lambert SJ
Vydavateľ: Dobrá kniha, Trnava
Rok vydania: 2004
Počet strán: 281
Jazyk: slovenský
Vydanie: prvé
Formát: 12 x 20,5 x 1cm
Väzba: brožovaná väzba (mäkká)
Preklad: Katarína Balleková
Stav: ako nová

Odporúčané produkty

Product successfully added to the product comparison!